Hakkımızda | Volkan Kalıp

1983 yılında cam kristal, hediyelik promosyon ve plastik sektörüne adım atmış olan Volkan  Kalıp San. Tic. Ltd. Şti plastik parça tasarımı, plastik kalıp tasarımı, plastik kalıp üretimi, metal enjeksiyon kalıp üretimi ve metal kesme kalıbı üretimi, makina yedek parça branşlarında faaliyetini sürdürmekte olup, her geçen gün kalite ve teknolojiyi yakalayarak, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak güvenilir bir firma olma yolunda hedefleri doğrultusunda ilerlemeye devam etmektedir.

Volkan Kalıp en son teknoloji ürünü CAD/CAM dizayn imkanları ve yüksek hassasiyetli tezgahlarla, teknolojiye ve insan kaynaklarına yatırım yaptı.

İmalat yolculuğumuz, müşterimiz ile yakın işbirliği içerisindeki proje safhasına müteakip, bilgisayar safhası ile başlar, kalıplar 3D CAD/CAM programları ve yüksek hassasiyetli CNC takım tezgahlarına geçmiş yılların zengin bilgi birikimi de ilave edilerek dizayn ve imal edilir.

Her ne kadar makineler hassas işlemenin pek çoğunu yapsa da, kalıp yapımında, alıştırmada ve son işlemlerde tecrübeli ekibin rolünü vurgulamalıyız.